Učebna v přírodě se školní naučnou stezkou

Ve školním roce 2012-2013 naše škola uspěla s projektem „Učebna v přírodě“.

Projekt byl spolufinancován z grantu poskytnutého Revolvingovým fondem Ministerstva
životního prostředí.

V rámci projektu vznikl udržovaný prostor s krytým sezením - učebna v přírodě, která
umožňuje výuku za pěkného počasí, práci na přírodovědných projektech a soutěže v příjemném zeleném prostředí. Je využívaná k aktivitám a relaxaci rovněž dětmi ve školní družině, v zájmových kroužcích, mohou ji využít i děti z mateřské školy nebo při různých akcích občané obce.

Na školních pozemcích je vybudovaná naučná stezka s 12 stanovišti. Stala se místem,
kde lze pozorovat a pochopit přírodní děje, experimentovat, získávat zručnost i dovednost.
Žáci se učí poznávat jednotlivé druhy rostlin, keřů a stromů, mohou se seznámit se způsobem, jak o ně pečovat a poznávat jejich využití. Naším záměrem je vést děti k odpovědnosti, toleranci, úctě a ochraně přírody.
Podřízené stránky (2): Etapy Fotografie