Čapí zprávy z komína

(upraveno 2. 4. 2020)

Od neděle 29. března 2020 máme opět obsazeno hnízdo na komíně.  Zatím jsem tu sám.
    Malinko z historie příletů:
        30.3.2019 - oba
        25.3. 2018- sameček a 1.4. 2018 - samička
Přejeme Vám krásné jaro ;)

Zápis do 1. třídy

(vloženo 24. 3. 2020)

Dle opatření MŠMT proběhne zápis k povinné školní docházce bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

K zápisu se dostaví pouze zákonný zástupce dne
8. 4. 2020 v čase dle původního rozpisu.

S sebou přineste:

• občanský průkaz
  • rodný list dítěte
  • vyplněnou Žádost o přijetí/odklad a Zápisový list
    • Tyto dokumenty můžete předem zaslat poštou na adresu školy - ZŠ a MŠ Mořkov, Sportovní 258, Mořkov, 742 72
    • Nemáte-li možnost tyto dokumenty vytisknout, je možné vyplnit je přímo u zápisu.

Žádost o přijetí/odklad a zápisový list najdete na webových stránkách školy   http://www.zsmorkov.cz/informace-pro-rodice/zapis-do-1-tridy

Aktuální informace k výuce po dobu uzavření školy

Prosíme o sledování informací ve Škole OnLine.

1. stupeň

- informace budou poskytovány uceleně nejméně 1x týdně

- paní učitelky budou rodiče podle potřeby kontaktovat e-mailem nebo telefonicky

- nabízíme možnost individuálního procvičování (doučování) formou „skypového“                hovoru se školní asistentkou. V případě zájmu kontaktujte p. Kopeckou na e-mailu         lucie.kopecka (zavináč) zsmorkov.cz

- doporučené zdroje informací a procvičování:

UčíTelka - v dopoledních hodinách na ČT2 nebo na internetu

Online cvičení

2. stupeň

- všechny informace Vaše děti najdou v poznámkách k hodině a v přiložených výukových zdrojích

- testy na Škole OnLine budou zadávány v době od 12 hodin vzhledem k občasnému přetížení systému v dopoledních hodinách

Beseda  E-berbezpečí
(vloženo 4. 3. 2020)

Na pondělí 23. 3. 2020 od 15:30 jsme pro vás připravili besedu o možných nástrahách internetu a elektronické komunikace.
Nahlédneme společně na tato témata:
  • kyberšikanu a sexting (různé formy vydírání, vyhrožování, poškozování obětí s pomocí informačních a komunikačních technologií),
  • kybergrooming (komunikace s neznámými uživateli internetu vedoucí k osobní schůzce),
  • kyberstalking a stalking (nebezpečné pronásledování s použitím ICT),
  • rizika sociálních sítí (zejména sítě Facebook),
  • hoax a spam,
  • zneužití osobních údajů v prostředí elektronických médií
Rádi se s vámi setkáme ve studovně ZŠ (= jedna z prostor Obecní knihovny)

Akce je přeložena na pozdějsí termín, bude upřesněno.

Uzavření ZŠ

Na základě rozhodnutí vlády ČR je od středy 11.března 2020 až do odvolání uzavřena základní škola. Prohlášení Ministerstva zdravotnictví.

Výuka bude probíhat prostřednictvím Školy OnLine.

Prosíme o sledování informací na stránkách školy a ve Škole OnLine.

Vedení ZŠ

Od 11.března 2020 je rovněž uzavřena tělocvična.

Vyjádření ZŠ k doporučení KHS

(vloženo 4. 3. 2020)

Na základě doporučení Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje a Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje v Ostravě ke snížení možnosti přenosu nákazy nového KORONAVIRU mezi obyvateli v kraji žádáme:

1. Zákonné zástupce dětí a žáků, kteří pobývali v oblastech se zvýšeným výskytem nákazy, aby po dobu 14 dnů po návratu z této oblasti preventivně do školy či školského zařízení své děti a žáky neposílali a zůstali v domácí karanténě. Žádáme, aby toto oznámili vedení školy a současně omezili kontakt s lidmi na minimum.
  2. Veřejnost i zákonné zástupce o omezení přístupu do prostor, v nichž se realizuje činnost školy či školského zařízení na nezbytné minimum.
Děkujeme za spolupráci a za respektování uvedených doporučení.

Další informace na těchto odkazech:

Image result for fotoaparát kreslený

FOTOSOUTĚŽ

Jménem paní starostky vyhlašujeme fotosoutěž pro Kalendář 2021

na téma:        naše obec – příroda, budovy, …

s termínem              do 15.9.2020

s rozlišením minimálně       150 DPI

Fotografie posílejte na adresu:  fotosoutez@zsmorkov.cz – v mailu vždy uveďte autora fotografie, místo pořízení a „NÁZEV“ fotografie (tedy jednoduše, co fotografie vyjadřuje)

Autoři fotografií, které budou do kalendáře vybrány, budou oceněni poukázkou k odběru sportovního zboží.

M o ř k o v s k ý   Z a j í č e k
(vloženo 4. 3. 2020)

Přijměte srdečné pozvání na tradiční běh dětí.

KDY:                sobota 14. 3. 2020

KDE:                víceúčelové hřiště TJ Mořkov

Prezentace :    od 10:00

Začátek:          11:00

Podrobněji:      ZDE

Akce je přeložena na pozdějsí termín, bude upřesněno.

>>>> Sběru starého papíru - DOČASNÉ UKONČENÍ :( <<<<<
(upraveno 4. 2. 2020)

v důsledku propadu výkupních cen papíru jsme nuceni pozastavit sběr starého papíru na dobu neurčitou, minimálně na 2. pololetí školního roku 2019/2020.
Pokles je zapříčiněn zejména snížením cen dřevní hmoty z důvodu kůrovcové kalamity.

Děkujeme za pochopení

Pokračujeme s elektronickou žákovskou knížkou. Nelekněte se nového vzhledu. Vše funguje stejně, jen je možná zařazeno do jiné kolonky :)
Pokud máte potíže s přihlášením na Školu OnLine, prosím, kontaktujte Jitku Kyselou (nejlépe e-mailem jitka.kysela (zav.) zsmorkov.cz).
Návod na první vstup (registraci) do systému.

Adopce v ZOO Ostrava - Dandelion
 Dandelion se jmenuje náš adoptivní "synáček" - Levhart cejlonský.

Jak račte vidět, je to krasavec. V ZOO Ostrava se mu daří dobře a na rok 2019 jsme mu přilepšili o 3 670Kč.

Děkujeme Vám

Podřízené stránky (1): Inspirace